Góra Grosza

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły i przedszkola włączyli się w akcję Góra Grosza. Wielka akcja zbierania monet organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Góra Grosza dostarcza nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Nasza pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej – tej instytucjonalnej (jak domy dziecka) czy rodzinnej (jak rodziny zastępcze). Mniej ważna jest forma, najważniejsza jest jakość opieki, gdzie dzieciaki z pomocą mądrych opiekunów mogą odzyskiwać radość, wiarę w siebie i dorosłych oraz bezpiecznie marzyć o przyszłości. Góra Grosza to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania naszych podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają nam tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych. Dajemy dzieciom i nastolatkom siłę, energię i moc!