Zjawisko "hejtu"

Kiedy mówi się „cyberprzemoc” często myślimy, że to tylko modne słowo, niby przemoc ale przecież w innej rzeczywistości... A przecież dzisiaj bardzo często świat Inernetu to świat naszych dzieci. Korzystają one chętnie z portali społecznościowych takich jak facebook, snapchat czy youtube. Komunikują się ze sobą, zostawiają komentarze do zdjęć, wpisów na forach i blogach. Każdego dnia siadając do komputera narażone są one na hejt, są świadkami mowy nienawiści, ofiarami cyberbullingu czy trollingu.

W związku z tym w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Hejt? Hejtu nie promuję. Hejt banuję, bo reaguję.” Był to cykl spotkań profilaktycznych na godzinach wychowawczych realizowany w oparciu o materiały Global Dignity Poland oraz Fundacji Świadomego Rozwoju. Uczniowie zapoznali się z definicją różnych rodzajów cyberprzemocy i dyskutowali na temat przyczyn i konsekwencji tego zjawiska. Podczas różnego rodzaju ćwiczeń uczyli się pracować w grupie, wyrażać własne opinie bez obrażania.

Do Państwa rąk składamy także ciekawe artykuły, które pomogą rozmawiać z dzieckiem będącym świadkiem lub ofiarą cyberprzemocy. Zachęcamy do lektury.

dscn6487jpg [300x225]

dscn6506jpg [300x225]