Światowy Dzień Walki z Głodem

W dniu 16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. W naszej szkole Szkolne Koło PCK i Klub Wolontariatu zorganizował w związku z tym akcję "Podziel się kanapką". Akcja miała na celu uświadomienie uczniom, że głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w polskich domach, lokalnie - obok nas.

Wolontariusze obu organizacji zorganizowali zbiórkę żywności i pod czujnym okiem opiekunów organizacji (M. Swatowska, A. Szczerbik, E. Kapica-Policha, K. Furlepa) dyskutowali w gronie społeczności szkolnej na temat istoty zjawiska.  Rodzice naszykowali swoim dzieciom pyszne pieczywo, wędlinę, warzywa i owoce oraz słodycze, tak aby symbolicznie mogli podzielić się posiłkiem z bliźnim. Wolontariusze zadbali o organizację poczęstunku przy szwedzkim stole dla całej społeczności szkolnej i przypominali o zachowaniu zasad savoir vivre podczas takiego rodzaju spotkań.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!

dscn6427jpg [300x225]

dscn6442jpg [300x225]