Pasowanie na czytelnika 2017

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem”

Kornel Makuszyński

Dnia 24 marca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Hostynnem Kolonii odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów z Klubu Asystentów Bibliotecznych oraz chętnych uczniów z klasy II, III i VI. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz pięknie recytowali wiersze. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pan dyrektor dokonał pasowania każdego z uczniów.Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki i drobne upominki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na zakończenie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

zdjecie12.jpg [300x169]