Spotkania dla rodziców

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniu 19.10.2016r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców poprowadzone przez panią Joannę Raczyńską i Elżbietę Rafalską z Biblioteki Pedagogicznej z Hrubieszowa. Warsztaty były poświęcone wychowaniu, opiece, relacjom z dziećmi jak również zwróceniu uwagi na wspólne czytanie z dziećmi.

Kolejnym spotkaniem dla rodziców w ramach MMBS było spotkanie (dnia 25.10.2016r.) z dietetyczką Panią Wioletą Pecyna instruktorką i dietetyczką w Fitness Platinum w Zamościu. Tematem przewodnim spotkania było zdrowe odżywianie. Zarówno uczniowie jak i rodzice mieli okazję dowiedzieć się jaki wpływ ma odżywianie i aktywność fizyczna na nasz styl życia. Pani dietetyk przybliżyła uczniom zasady zdrowego żywienia. W ciekawy sposób zachęcała do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać oraz co najlepiej jeść na drugie śniadanie. Wspólnie z młodzieżą i rodzicami jeszcze raz dziękujemy Pani Wioli i Platinum za wspólne spędzenie czasu, mamy nadzieję, że to wkrótce powtórzymy.