Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016/2017

Tradycyjnie, od kilku lat w miesiącu październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej szkole biblioteka zorganizowała następujące konkursy, w których zwyciężyli następujący uczniowie:

1. „Super czytelnik października” - najwięcej książek w tym miesiącu przeczytała uczennica klasy III Alicja Dobrzyńska;

2. „Czytająca klasa” - najwięcej książek w tym miesiącu przeczytała klasa III

3. „Biblioteka moich marzeń” - (klasy III – VI – uczeń w kilku zdaniach opisał jak chciałby, aby wyglądała biblioteka marzeń) – ex aequo I miejsce zdobyła Oliwia Kapusta uczennica klasy IV i Radosław Furlepa uczeń klasy V.

4. „Zaprojektuj najładniejszą zakładkę do książki” - (klasy I – II) najładniejsze zakładki wykonali: Maja Baran, Martyna Kozak, Jowita Stańko uczennice klasy II oraz Zuzanna Kapusta i Kacper Kawka uczniowie klasy I.

5. „Mistrz Szybkiego Czytania” - (klasa IV - VI – głośne odczytanie w ciągu minuty łącznie 144 wyrazów, liczyła się ilość bezbłędnie przeczytanych wyrazów) I miejsce zdobyła Weronika Węgrzynowska uczennica klasy V; II miejsce Oliwia Kapusta uczennica klasy IV i III miejsce Gabriela Lekan uczennica klasy VI.

6. „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania” – (klasa IV - VI - uczniowie mieli przygotować dowolny tekst z twórczości H. Sienkiewicza) ex aequo I miejsce zdobyła Oliwia Kapusta uczennica klasy IV i Gabriela Lekan uczennica klasy VI; II miejsce Radosław Furlepa uczeń klasy V; III miejsce Natalia Gaj uczennica klasy VI.

7. Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o bibliotece szkolnej, konkurs przeznaczony dla klasy VI, cała klasa przygotowała prezentacje – I miejsce Gabriela Lekan, II miejsce Eryk Lekan, III miejsce Kacper Wolanin.

Każdy uczestnik powyższych konkursów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Pamiątkowy dyplom otrzymała również klasa 0 oraz dzieci z punktu przedszkolnego za udział w konkursie „Quiz o bajkach”. Natomiast klasa IV i V otrzymały pamiątkowe dyplomy za wykonanie pracy na komputerze „Aforyzmy o książkach i czytaniu”. W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyła się też wycieczka do Hrubieszowa do Biblioteki Pedagogicznej oraz spotkanie z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na naukę.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

A oto nagrodzone pracę w konkursie "Biblioteka moich marzeń"

"Długo zastanawiałem się jak powinna wyglądać biblioteka moich marzeń. Zamknąłem oczy i wyobraziłem sobie miejsce, w którym jest dużo regałów z książkami. Regały są różnej wielkości, różnego koloru i kształtu, co pozwala od razu odgadnąć do której podejść. Pomiędzy nimi stoją stoliki z komputerami, a każdy z dostępem do internetu i czerwonym przyciskiem POPROSZĘ O POMOC. W środku panuje cisza, która pozwala się skupić, a w powietrzu unosi się zapach książek. Rozglądam się i widzę zadowolonych czytelników. To miejsce daje poczucie bezpieczeństwa. Biblioteką kieruje Pani, która zaprasza swoim uśmiechem do skorzystania z jej pomocy, gdy tylko przekroczy się próg biblioteki. Miejsce z duszą, coś oczywistego, ale niepowtarzalnego. Otwieram oczy i widzę moją bibliotekę, oprócz kolorowych regałów i komputerów posiada właśnie te wszystkie cechy. Myślę, że to wystarczy. Biblioteka w mojej szkole to BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ".

Radosław Furlepa klasa V

"Bardzo bym chciała żeby nasza biblioteka była: ładna, schludna, by wszystkie książki, które się w niej znajdują były dla nas interesujące, by pani była miła, taka jak jest teraz. Najbardziej bym chciała żeby uczniowie wypożyczali wiele książek i żeby je czytali w domu, a nie co wiem, że się zdarza oddawali nie przeczytane. To po prostu istna katastrofa! Z tego powodu życzę sobie aby w „Bibliotece moich marzeń” każdy kto wypożycza książkę z chęcią ją przeczytał".

Oliwia Kapusta klasa IV